jensaLogo

Jensa Jeneratör ve İş Makineleri

Tarihçemiz

Firmamız 35 yılı aşkın süredir elektrik, enerji ve jeneratör sektöründe hizmet vermektedir. 1970'li yıllarda İstanbul - Küçükköy'de Hamit Yalçınkaya tarafından şahıs firması olarak kurulan firmamız, ülkemizde üretilen ilk yerli alternatörlerden olan "Ha-Se-Jen" ve “Jensa Jeneratör” markaları ile fırçalı tip alternatör imalatı üretimi yapmış ve o dönemin popüler motor markaları "Pancar Motor", "Süper Star" ve Uzel tarafından üretilen "Perkins" motorlara montaj yapılarak sektörün öncülerinden olmuştur. 

1980'li yıllarda Bayrampaşa – Sarı Dökümcüler Ramazanoğlu Sanayi sitesinde "Jensa Jeneratör Ltd. Şti." ismi ile çalışmalarına devam etmiştir. Alternatör imalatı çeşitlendirilmiş ve 8 kVA, 10 kVA, 12 kVA, 15 kVA, 20 kVA, 25 kVA. 35 kVA, 50 kVA ve 70 kVA güçlerinde fırçalı tip alternatör imalatı yapılmıştır. O dönemde "Türk Petrol" benzin istasyonlarında "Uzel Perkins" ve "Pancar Motor" motorlu jeneratörler imal edilmiş ve istasyonlara montajı yapılmıştır. 

1990'ların ortasında firmamız Şişli - Dolapdere'deki adresine taşınmış, fırçalı tip alternatör imalatı bırakılmış ve "Gesa Jeneratör" bayiliği ile “Köhler, John Deere, Lister, MTU” yeni jeneratör satışı, montajı, devreye alınması ve ikinci el jeneratör alım - satımı daha öncelikli faaliyet alanı haline gelmiştir. O yıllarda motor ve alternatör ayrı ayrı temin edilerek montaj alanında da deneyim kazanılmıştır.

2000’li yıllar hatırlamak istemediğimiz deprem felaketi ile başlamış, şirketimiz yeni ve ikinci el jeneratör alım satımı, arıza tamiri, jeneratör bakım hizmetleri, 2 farklı tip AVR (jeneratör voltaj regülatör kartı) ve akü şarj redresörü imali, kiralama hizmetleri ile faaliyetlerine devam etmiştir.

2010’dan sonra ise firmamız İkitelli Organize Sanayi Bölgesine taşınmış ve bu tarihten sonra da jeneratör ve enerji alanındaki satış, servis, imalat, yedek parça, tamir, bakım, kiralama, ses izolasyon kabini projelendirilmesi ve imalatı, kumanda sistemleri, alternatör bobinajı, elektronik motorların arıza tespiti ve çalışır hale getirilmesi konularında hizmetlerine devam etmektedir.

Son yazılarımız / Haberlerimiz

Jensa Jeneratör Ve İş Makineleri

Jensa Jeneratör ve İş Makineleri

x
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak ve trafiği izlemek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, ondan memnun olduğunuzu varsayacağız. Tamam